TOBB ALOSBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI

TOBB ALOSBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI
  • 23 Sep 2022
TOBB ALOSBİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ AÇILDI

Güçlü altyapısı, lojistik konumu ve yapmış olduğu yatırımlar ile yerli-yabancı sanayicilerin, ilgi odağı olan ve hızla gelişen Bölgemizde  sanayicilerin kalifiye ara eleman ihtiyacını çözecek proje okulunu hayata geçirdik. 

 Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliği ile hayat geçen okulumuzun açılışı kalabalık bir törenle gerçekleştirildi. Açılışımıza TOBB Başkanı M.  Rifat HISARCIKLIOĞLU, EBSO Başkanı Ender YORGANCILAR, İZTO Başkanı Mahmut ÖZGENER, Ticaret Borsası Başkanı Işınsu KESTELLİ , İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim KÖŞGER ve iş dünyasından önde gelen isimleri katıldı.

 

24 dersliği bulunan okulda , ayrıca kapalı spor salonu, 100 erkek ve 100 kız olmak üzere 200 öğrenci kapasiteli pansiyon da bulunuyor. Yabancı dil ağırlıklı eğitim verecek olan TOBB ALOSBİ Proje Meslek Lisesi, bu yıl kimya, elektrik elektronik, endüstriyel otomasyon teknolojileri alanlarıyla eğitim öğretime başladı.

 

TOBB işbirliği ile Türkiye’nin ilk proje meslek lisesini hayata geçirmenin heyecan ve gururunu yaşıyoruz.

 Sanayicilerimizin ihtiyacı doğrultusunda, öğrencilerin fabrikalarda yapılan üretimin bir parçası olması ve mezun edilen öğrencilerin yapacakları işle ilgili tecrübe sahibi olarak mezun olmaları çok büyük önem taşıyor. Lisemizden mezun olan öğrenciler bölgemizde yatırım yapan firmaların yetişmiş ara elaman ihtiyacını karşılayacağı gibi bu donanımda bir okulun bölgemiz içerisinde yer alması, yatırımcının bölgemizi tercih etmesini sağlayacaktır.

Okulumuz Bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.