Misyon & Vizyon

Misyonumuz


4562 sayılı kanun ve ilgili uygulama yönetmeliği kapsamında  katılımcılarının ihtiyaç duyabileceği kaynaklara sürekli ve ekonomik  olarak ulaşmasını sağlayarak, verimli ve rekabetçi bir ortam  yaratılmasını desteklemeyi, katılımcılarının memnuniyetini göz önüne  alarak onlara eksiksiz hizmet sunmayı misyon edinmiştir.


Vizyonumuz


Ülke genelinde marka değeri yüksek bir cazibe merkezi haline gelerek; tercih edilen, örnek bir organize sanayi bölgesi olmak.


Hizmet Kapsamı

Aliağa Kimya İhtisas Ve Karma Organize Sanayi Bölgesi olarak faaliyet alanlarımız;

Elektrik Dağıtımı, Doğalgaz Dağıtımı, Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi, Kullanma Suyu Temimi ve Dağıtımı, Atıksu ve Yağmur Suyu Toplama Taşıma, Çevre Temizliği ve Düzeni, İmar ve İnşaat, Hizmetleri, Sosyal Hizmetler, Mali ve İdari İşler.

Kalite Yönetim Sistemi Kapsamı

ALOSBİ Kalite Yönetim Sistemi Kapsamı, Bölge Müdürlüğü tarafından oluşturulmuş olup aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

ALOSBİ KYS kapsamı ALOSBİ alanı içerisinde yer alan tüm katılımcıların yatırıma yönelik ihtiyaçlarının giderilmesini, katılımcılar için verimli üretim koşulları oluşturulmasını ve rekabetçi bir yapı oluşturulmasını desteklemektir.

ALOSBİ tüm faaliyetlerini yasalar ve katılımcı talepleri doğrultusunda gerçekleştirmekte olup herhangi bir ürün veya hizmet tasarımı veya geliştirilmesi sorumluluğuna sahip değildir. Bu bağlamda ISO 9001:2015 standardının gereklilikleri değerlendirilmiş ve 8.3 Ürün ve Hizmetlerin Tasarımı ve Geliştirilmesi maddesinin, ALOSBİ faaliyetleri için uygun olmadığı anlaşılmış ve dolayısı ile bu madde kapsam dışında tutulmuştur.